***

 

 

Değerli Meslektaşlarımız, 

 

Günümüzde gerek bölgemizde gerekse ülkemizde  küresel anlamda barış ve istikrarın sürdürülebilirliği açısından çatışmalar çoğalıyor ve dünya barışı tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir tehlike ile yüzleşiyor. Böyle bir sosyo-politik ortamda, 18-21Haziran 2019 tarihleri arasında Azerbaycan/Gence’de Gence Devlet Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz, 7. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongremiz için "Spor ve kültür ışığında; 21. Yüzyılda sürdürülebilir ilişkiler" temasını seçmiş bulunmaktayız. 

        
Her zaman olduğu gibi kongremizde güçlü bir çok-disiplinli tartışma ortamı oluşturmak için başta Spor Bilimleri, Kültür Araştırmaları, Eğitim Bilimleri, İslami İlimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Edebiyat, Dilbilim, olmak üzere Sosyal Bilimlerin çeşitli alanlarının temsilcilerini bir araya getirmek istiyoruz. Bu nedenle, bütün bu disiplinlerde gerek sözlü ve poster sunum önerilerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.    

Kongremizde gelenekselleştiği üzere, çalıştaylar, seminerler, törenler, kültürel-sportif etkinlikler ve kültür-turizm gezileriyle dinamik bir platform oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede olmak üzere, kongremizi zenginleştirecek her türlü bilimsel ve uygulamalı çalışmalara dair talep veya önerilerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. İletişim: info@iscs-a.org 

Bildiri özet gönderimleri 10 Mart 2019 tarihinde başlayacak ve 25 Mayıs 2019  tarihinde sona erecektir. Kongre erken kayıtları da 10 Mayıs 2019 tarihinde sona erecektir. 

Kongrede sunulan tüm bildirilerin özetleri ve talep edilmesi halinde tam metinleri ISBN numarası verilmiş Kongre Özet ve Tam Metinler Kitaplarında yayımlanacaktır. Ayrıca seçilmiş bazı bildirilere ise 2 ayrı dergimizden birisinde yer verilecektir;  IntJSCS and IntJCES.

NEDEN GENCE?

- 2019 yılı Avrupa Spor Şehri olan Gence ve spora önem veren alanında güçlü bir üniversite (Gence Devlet Üniversitesi) ve yine alanında güçlü ve destekçi devlet üniversitesi (Agrar Devlet Üniversitesi)

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına gösterilen samimi ve kardeş yaklaşım

- Zengin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri

- Görülmeye değer kültürel çeşitlilik

- Geniş turizm seçenekleri

- Son derece uygun fiyat seçenekleri  

Kongre Yeri (Gece Ramada)

Bilim Kurulu Tarafından Onaylanan Son 5 Bildiri


No

Ülke Sunum Yazarı Kurum Başlık Sunum Türü Kabul Tarihi Author
1 Turkey Tülin ATAN OMÜ Spor Bilimleri Fakültesi Anaerobik Egzersiz Sonrası Müzik Dinlemenin Toparlanmaya Etkisi
(Effect of Music on Recovery After an Anaerobic Exercise)
Oral / Sözel 2019-03-21 18:12:06 Tülin ATAN


2 Türkiye Berna Yıldırım Artaç Gazi Üniversitesi Dijital Oyun Karakter Kostümlerinin Göstergebilimsel Çözümlenmesi
(A Semiotic Analysis of Character Costumes in Digital Games)
Oral / Sözel 2019-03-21 18:11:29 Berna Yıldırım Artaç
Prof. Dr. Saliha Ağaç

3 Türkiye Cavid Bağrzade Gence Devlet Universitesi 1918-Cİ İL İYUN BÖHRANININ SƏBƏBLƏRİ VƏ ARADAN QALDIRILMASI HAQQINDA
(About the causes and revealing of June crisis 1918.)
Oral / Sözel 2019-03-21 18:11:06 Cavid Bağrzade


Onaylanan tüm bildiriler listesi >>>